Warning: mysqli_query(): (HY000/1021): Disk full (/tmp/#sql_1_0.MAI); waiting for someone to free some space... (errno: 28 "No space left on device") in /var/www/html/wp-includes/wp-db.php on line 2007

چگونه قفل مناسب منزل خود را انتخاب کنیم ؟

قفل مناسب منزل – alt
ب

امنیت منزل شما از درب ورودی ساختمان یا واحد شما آغاز می شود . برای انتخاب قفل مناسب ابتدا می بایست درب منزل خود را بررسی کرده و نوع آن را مشخص کنیم .سایز درب ، وزن ، ضخامت بدنه و ابعاد آن به شما کمک می کند که قفل مناسب چه از نظر سایز و چه از نظر مدل را پیدا کنید .درب های آپارتمانی معمولا به دو دسته اغلب چوبی و ندرتا فلزی تقسیم بندی می شوند. که خود این دو دسته به دسته های معمولی و یا ضد سرقت تقسیم بندی می شوند.قفل های بدنه و سیلندر های توکار  کاربردی مخصوص این مدل درب ها را دارند .درب های ورودی ساختمان اغلب از جنس فلزی هستند . قفل های درب حیاطی مدل ساده و برقی مناسب این نوع درب هستند. قفل ها محصولاتی نیستند که شما هرروزه و یا هر ساله آن ها را خرید و یا تعویض نمایید . معمولا در زمان خرید منزل جدید ، نقل و انتقال به منزل جدید ، یا زمانی که قفل قبلی آسیب می بیند آن ها را خریدار می کنید .متاسفانه اکثر مردم در زمان خرید قفل به شکل و مدل ظاهری آن بیش از عملکرد و مشخصه فنی آن توجه می کنند که این مسئله ناشی از عدم آگاهی و شناخت آن ها در مورد این محصول امنیتی بسیار مهم است . باید بدانید اهمیت قفل به کیفیت آن است و نه به ظاهر آن .

انتخاب قفل مناسب 

 

قدم اول : رده امنیتی

در نظر دارید قفل را برای چه دربی ( چه محلی ) خریداری کنید . ورودی ساختمان ؟ درب های عمومی ؟درب اتاق کار ؟درب منزل ؟ و یا محل های خصوصی ؟در حالت عادی درب های داخل آپارتمان نیاز زیادی به داشتن قفل هایی با درجه امنیتی بالا ندارند . رده امنیتی قفل های درب ورودی آپارتمان و یا محل کار ، اتاق کار و مکان های خصوصی از اهمیت بالاتری برخوردارند.در واحد های اداری تمامی اتاق های کار و درب های ورودی واحدها از اهمیت نسبتا بالایی برخوردارند و می بایست در زمان انتخاب قفل به رده امنیت آن ها توجه کرد .

قدم دوم : اهمیت استقامت قفل

معمولا در زمان انتخاب قفل منزل از یک مدل و برند یکسان برای تمامی درب های داخلی استفاده می شود و اهمیت چندانی به رده امنیت و استقامت قفل داده نمی شود ولی در مورد قفل های ورودی آپارتمان استقامت و رده امنیتی اهمیت بسزایی دارد .

قدم سوم : اهمیت به چیزهایی که درصدد امنیت و ضمانت از آن هستید.

توجه به این نکته که ارزش مکانی که احتیاج به تامین آن دارید به چه صورت است .پاسخ به این سوال به میزان قابل توجهی ذهن شما را در زمینه برآورد مقدار هزینه ای که برای قفل مناسب در نظر دارید یاری می کند .

قدم چهارم : محیط مورد نظر جهت استفاده قفل ( از نظر آب و هوایی )

رطوبت ، دمای بالا و یا پایین تر از حد نرمال عوامل محیطی مهمی در راستای انتخاب قفل می باشد .در صورتی که محل استفاده قفل رطوبت بالایی دارد ، ضد زنگ و رطوبت بودن قفل عامل بسیار مهمی در انتخاب قفل است . در مورد مناطق گرمسیر و یا سردسیر استقامت بالای بدنه قفل نیز بسیار مهم است .

قدم پنجم : ابعاد درب و محلی که قفل بر روی آن نصب می شود.

اطلاعات دقیق از ابعاد ، ضخامت و جزئیات چهار چوب ، درب و محل نصب قفل به شما کمک می کند تا با اطلاعات و شناخت کامل اقدام به خریداری قفل مناسب کنید . انتخاب و خرید قفل نامناسب امنیت محل مورد استفاده را به میزان بالایی کاهش می دهد .

 

دسته های محصولات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *