Warning: mysqli_query(): (HY000/1021): Disk full (/tmp/#sql_1_0.MAI); waiting for someone to free some space... (errno: 28 "No space left on device") in /var/www/html/wp-includes/wp-db.php on line 2007

انتخاب قفل مناسب من

چگونه بهترین قفل را انتخاب کنیم ؟ هنگامیکه به دنبال انتخاب قفل درب با امنیت بالا در بازار هستید معمولا اطلاعات زیادی درباره نحوه انتخاب ندارید . اغلب در هنگام خرید به دلیل اطلاعات ناقص با سردرگمی مواجه می شوید و قدرت انتخاب خود را به دلیل اطلاعات ناکافی از دست می دهید .
ب

چگونه بهترین قفل را انتخاب کنیم ؟

هنگامیکه به دنبال انتخاب قفل درب با امنیت بالا در بازار هستید معمولا اطلاعات زیادی درباره نحوه انتخاب ندارید . اغلب در هنگام خرید به دلیل اطلاعات ناقص با سردرگمی مواجه می شوید و قدرت انتخاب خود را به دلیل اطلاعات ناکافی از دست می دهید .

انتخاب قفل مناسب من

هنگامیکه در جستجوی انواع محصولاتی هستید که تقریبا تمامی آن ها ادعای امنیت بالا را دارند ، نکته مهم این است که بتوانید تفاوت بین آن ها در رده امنیت را بدانید . قفل مناسب قفلی است که بتواند امنیت بیشتری را به شما ارائه دهد.

۱-پیچیدگی سیلندر قفل : هنگام بررسی سیلندر قفل می بایست از زاویه دید یک سارق به این قسمت نگاه کنید ، این بدان معنی است که هر چه مکانیزم سیلندر پیچیده تر و غیر قابل نفوذ تر باشد امکان بازگشایی و نفوذ به آن کمتر و در نتیجه ریسک سرقت پایین تر می آید .

۲-محتوای فلزی : مقاومت بدنه قفل ها به نوع فلز استفاده شده در آن بستگی دارد . از آنجائیکه در زمان نصب قفل بخشی از درب میبایست کنده شود ( حفره ایجاد شود ) تا امکان نصب قفل فراهم شود اطراف قفل نصب شده آسیب پذیرترین قسمت در می باشد . بنابراین قفل می بایستی از حداکثر امنیت برخوردار باشد تا مانع از کاهش درصد امنیت و بالا بردن سطح حفاظتی درب باشد .

اغلب کارشناسان می توانند با نگه داشتن قفل در دست ، وزن آن و محتوای مواد تشکیل دهنده آن را مشخص کنند اما تشخیص این امر برای مصرف کننده بسیار دشوار است .

استفاده از اجزاء و قطعات پلاستیکی به منظور کاهش هزینه ، کاهش امنیت قفل را دربردارد .  بسیاری از تولید کنندگان قفل اقدام به ایجاد حفره در برخی از قسمت های قفل می کنند که این امر باعث کاهش هزینه تولید و کاهش سطح امنیت قفل می شود . بنابراین توجه به وزن قفل از نکات مهم مورد سفارش مصرف کننده است .

۳- اتصالات قوی و مستحکم : علاوه بر محتوا و مواد فلزی مورد استفاده هر قفل ، اتصالات پیچ ها و پرچ ها نیز بسیار حائز اهمیت هستند .

قفل های با کیفیت دارای پرچ و پیچ ها در اتصالات فولادی سخت و مقاوم در برابر ضربان هستند . اتصالات ضعیف باعث شکستگی و خم شدگی سریع می شوند و ریسک نفوذ را بالاتر میبرند .

۴- نفوذپذیری : همانطور که در بخش ۱ به سیلندر و نفوذ پذیری سیلندر قفل اشاره شد ،در زمان انتخاب قفل می بایست به نفوذپذیری سیلندر توجه ویژه داشت ، لذا ضد دریل بودن این بخش بسیار مهم است .

وجود صفحات پیشانی فولادی و ضد دریل مانع از ایجاد حفره توسط دریل و نفوذ به بخش های میانی قفل می شود .

وجود پین ها و ساچمه های فولادی مانع از نفوذ به بخش اصلی قفل می شود .

۵- کلید: کلید مناسب کلیدی است که به راحتی قابل کپی کردن نباشد .

جنس و مکانیزم و مدل کلید نیز نقش مهمی در انتخاب قفل دارد . کلیدهایی که تعداد پین فعال بیشتری دارند سطح امنیت بالاتری دارند . قفل های با کیفیت نباید کلید های یکسان داشته باشند .

 

 

دسته های محصولات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *